14. september 2016

SAUCE tuleb taas!

sauce 2016

Eelmise aasta sügisel toimus Tallinnas erakordne toidusündmus, foorum SAUCE 2015.  See, kui koju kätte saabub selline kontsentratsioon maailma toidu-, restorani- ja veinimaailma tippe, ei ole tavaline. SAUCE ongi kogemuste vahetamise koht, teadmiste ammutamise allikas ja sotsiaalne sündmus kõigile restoraniäri proffidele, kokkadele, talunikele, someljeedele, gastronoomia visionääridele, teeninduse asjatundjatele. Aga mitte ainult. Ka kõigile neile, kelle kirg kulinaarsete elamuste vastu vajab ühelt poolt vaimutoitu ning teisalt pakub võimalust oma kirge jagada teiste omasugustega.

Oleme õnnega koos, et korraldajad on ürituse toimumiseks valinud jälle Eesti. SAUCE2016 on seekord kolmepäevane üritus, toimudes 17-19. septembril.

Laupäev, 17. september on pühendatud saarte toidule ja päev müüdub Saaremaal. Kuursaalis kell 18 algavale õhtusöögile on võimalik pileteid osta kõigil soovijatel. Saaremaal. Õhtusöök on heategevuslik, tulud lähevad kahe Kuressaare Ametikooli kokaõppe õpilase praktika toetuseks, mis saab toimuma maailma parimates restoranides.
Õhtusöök valmib ühiselt nelja külalis- ja seitsme kohaliku Saaremaa koka käe all. Õhtu kokad on:

Külaliskokad:
Sasu Laukkonen, Chef & Sommelier (Soome), James Bond-Kennedy, Relæ (Taani), Andrey Korobyak, MØS (Venemaa), Filip Langhoff, ASK (Soome)

Kohalik supertiim:
Alar Aksalu (GO Spa), Risto Laanet (Cafe Mosaiik), Sander Väärt (Retro), Toomas Leedu (Kuursaal), Kaupo Raaper (Grand Rose), Kristjan Janke (Nautica), Märten Sepp (Nautica)

Pühapäeva, 18. septembri üritused leiavad aset Telliskivi Loomelinnakus. See on töötubade ja degusteerimiste päev. Toimub muudki põnevat. Täpsem info siin.

Esmaspäev, 19. september on seminaripäev ja põhiosa sellest toimub Nordea Kontserdimajas. Õhtune pidu on aga taas Telliskivis.
Seminaripäeval saab osa inspireerivate esinejate sõnavõttudest põnevatel teemadel alates meeltest arusaamisest ja selle tähtsusest toidu nautimisel, taimetoidu revolutsioonist, kohalik vs globaalne tooraine, gastrofüüsika ja palju muudki.

Igatahes, saab taas olema väga põnev!

Kogu info SAUCE2016 programmi, ürituste ja piletite kohta on SAUCE-i kodulehel, mis asub siin.

Pisike pildiline tagasivaade eelmise aasta SAUCE-ile:

Sauce2015 in Tallinn

Massimo Bottura at Sauce2015 in Tallinn
Massimo Bottura. Tema restoran Osteria Francescana (Modenas) valiti 2015. aastal maailma parimaks restoraniks. Tema tööle on omistatud 3 Michelini tärni. Kuid kõik aunimetused kahvatuvad selle kõrval, millise isiksusega Massimo Bottura näol tegu on. Oma etteaste algul väitis ta, et tal pole õrna aimugi, millest ta rääkima hakkab. Programmiski oli tema sõnavõtu juurde märgitud tagasihoidlikult "Surprise". Ja ta rääkis - ma ei mäleta enam täpselt millest, kuid see oli lummav, inspireeriv ja täiesti geniaalne. See, kuidas ta oma lihtsa olemise ja lõputu loovusega saali vallutas, oli müstiline. Võrratu kogemus, kohtumine geeniusega.
Massimo Bottura at Sauce2015 in Tallinn

Panel discussion at Sauce2015 in Tallinn
Paneeldiskussioon.
Magnus Nilsson at Sauce2015 in Tallinn
Magnus Nilsson restoranist Fäviken (Rootsi) rääkis loovusest ja loomisest gastronoomias. Ja elus üldse.

Kommentaare ei ole: