16. november 2016

Hirsihautis kõrvitsa ja ubadega

Tegelikult ma ei teagi täpselt, kuhu kategooriasse selle toidu paigutama peaks. See on midagi pudru ja risoto (hirsoto?) vahepealset, millele lisatud sügisest kõrvitsat ja peoga ube sügavkülmast. Maitset ja ilusat kuldkollast värvi annab kurkum ja et roa mahedale olemisele veidi särtsu anda, lisasin sinna soola asemel sojakastet ja sutsukese hapet riisiäädika näol. Muide, erinevad soolased ja lisanditega teraviljapudrud, mis ei ole niivõrd hommikusöögid, kui täiesti tõsiseltvõetavad lõuna- või õhtusöögid, teevad Euroopas (näiteks 26grains Londonis või Kopenhaageni Grød) praegu hoogsat võidukäiku. Sellest, kuidas pudrust on saanud uus trenditoit, kirjutati sel aastal ka Guardianis: Oat cuisine: how porridge got posh.
Tunnistan, et toidu väljanägemine pole paljulubav. Kuid maitseb see kausitäis tõepoolest hästi! Just see, mida vajan siis, kui on taas pikk rööprähklemist ja rohket suhtlemist täis päev olnud. Kuidagi rahustav ja soojendav toime sel hirsiroal, nagu peidaks end küünlahämaras toas sooja pleedi sisse ja lihtsalt oleks...rahus.
Ja üldse, millal teie viimati hirssi sõite? Minu lauale jõuab ta oluliselt harvem, kui võiks. Kuidagi läheb lihtsalt meelest, et selline tore teravili on olemas ja kui olen tast midagi teinud, siis alati mõtlen, et miks küll hirssi nii harva söön. Gluteenivaba teravili hirss on hinnatud mineraalide allikas, sisaldades eriti rohkelt fosforit ja magneesiumi. Samuti on hirsis B-grupi vitamiine.
Kurkum aga on looduslik viiruste ja külmetushaiguste ennetaja, võid soovi korral seda roale enamgi lisada. Heaolu- ja soojatunnet tekitav toit on laual poole tunniga.

hirss ja kõrvits

Hirsihautis kõrvitsa ja ubadega
neljale

u 6 dl köögivilja- või kanapuljongit
1 dl hirssi
200 g kõrvitsatükke
1 suur peotäis külmutatud Türgi ubasid
1 tl kurkumit
1 sl sojakastet
1 sl riisiäädikat

Kuumuta puljong keema. Edit: loputa hirssi hoolsalt leiges vees, see aitab eemaldada mõru maitset. Puista sisse hirss keevasse puljongisse. . Keeda madalal kuumusel 20 minutit. Lisa kõrvitsatükid, oad ja kurkum. Hauta veel 10 minutit, kuni köögiviljad pehmed. Maitsesta soja ja riisiäädikaga. Kui tundub, et keetmise ajal jääb vedelikku väheks, lisa kuuma vett.

6 kommentaari:

Riina Solomonova-Kask ütles ...

Mul on mure hirisga - alati jääb mõrkjas maitse juurde. Kuidas sellest lahti saada?
Sest kui nüüd veel lisada kurkumit, siis pelgan, et läheks eriti mõrkjaks.

Mari-Liis Ilover ütles ...

Riina, kui hea, et sa selle jutuks võtsid. Retsepti on see kirjutamata jäänud, et hirssi tuleb enne keevasse puljongisse nõristamist hästi hoolsalt rohkes leiges vees loputada. See aitab väga hästi mõrkjuse vastu. Kurkumi pärast ma ei muretseks, kõrvits ja oad omalt poolt pehmendavad kogu taldrikutäit korralikult. Ma ise vajutan mõned kõrvitsatükid toidu sisse katki, see lisab veelgi pehmust ja kreemisust.

Laura ütles ...

Väga mõnus retsept! Me püüame Tartus inimesi pudru usku pöörata. Kui Lõuna-Eestisse satute, tulge teinekord Karlova Kohvist läbi, lisaks pudrule saab kohapeal röstitud kohviube ka! :)

Marju ütles ...

Kõik, kes käivad hommikuti Olümpias putru söömas, teavad, et parim päev selleks on neljapäev, mil seal on no tõesti maailma parim hirsipuder+ maailma parim teenindus takkapihta!!

Mari-Liis Ilover ütles ...

Laura, vaatasin netist menüüd - super! Kindlasti tulen läbi, kui sealkandis.

Mari-Liis Ilover ütles ...

Marju, hea teada. Katsun siis endki mõnel neljapäeva hommikul Olümpsi sättida.