5. veebruar 2017

Suur toidufoto workshop 11. veebruaril!

my food photography

Kirjutan seda postitust hästi suure rõõmu ja samas kripeldava ootusärevusega. Juba üsna pea saan käe valgeks toidufoto töötuba läbi viies. Seda ei tee ma õnneks sugugi üksi, vaid koostöös fotostuudioga Direktori Kabinet ja fotopoega 35mm.ee. Töötoa juhendamise vastutusrikast ülesannet jagame Kristjan Lepaga. Kristjan on tuntud professionaalne fotograaf, kes pressifotost jõudnud portree- ja toidupildistamise juurde. Oleme teinud toidufoto alast koostööd juba aastaid. Mina keskendun koolitusel toidufoto stilistilisele poolele, Kristjan tehnilisele.
Osalejate grupp on planeeritud mõnusalt väike, 12 inimest. Nii jõuame infot jagada kõigile individuaalselt ning minna süvitsi. Tegelikult on koolitus tänaseks peaaegu välja müüdud. Järel on veel täpselt 1 koht. Kel huvi, kiirustage - registreeruda saab fotokoolitus.ee lehel, link siin.
Koolitus toimub sügisel avatud söögikohas PM20, mis lisaks maitsvale toidule kuulsust kogunud sellega, et pakutakse esmakordselt Eestis võimalust külalisel igasuguse lisatasuta võtta söögi kõrvale ise kaasa oma lemmikvein. PM20 kostitab kõiki osalejaid hommikukohvi ja suupistete ning lõunaga. Oma lõunasöögi pildistamisest aga osalejad ei pääse, see on kindel:)

Niisiis, kokkuvõtteks:

SUUR TOIDUFOTO WORKSHOP

Asukoht: Pärnu mnt. 20, restoran PM20
Sihtgrupp: algajad, edasijõudnud
Aeg: 11. veebruar 2017, kell12:00-18:00

KAVA

12:00  Hiline hommikukohv/tee. Tervitussõnad ja -suupisted PM20 kokkadelt.

12.30 MARI-LIIS ILOVER

1. Toidufoto erinevad vormid. Kokaraamatu/toiduajakirja foto, sotsiaalmeedia foto, kommertsfoto, tootefoto jt.

2. Töövoog. Kuidas töötab inimene, kes teeb kõik ise: kirjutab retsepti, teeb toidu, stiliseerib, pildistab. Vastukaaluks tiimitöö, kui võttel on nii retseptikirjutaja, kokk, stilist kui fotograaf.

3. Visuaalse loo kirjutamine. Meeleolu loomine. Kuidas toitu fotol näidata nii, et tahaks kohe kahvli sisse lüüa. Stilistika: nõud, tekstiilid, taustad, lisandid, värvid.

4. Praktika. Ettevalmistus oma söögi pildistamiseks-stiliseerimiseks. Pildistamine.

Ettevalmistus oma söögi pildistamiseks-stiliseerimiseks.

14:00  LÕUNA

Klaas veini või õlut, aga lõuna on töine! PM20 kokad on ette valmistanud lõunasöögi. Toit taldrikule panna, stiliseerida ja pildistada tuleb igaühel iseseisvalt. Mari-Liis ja Kristjan on loomulikult abiks.

16:00 KRISTJAN LEPP

Toidufoto praktiline valgustamine. Väljas on pime. Pildistame tehisvalgusega, otsides nii soodsaid kui kalleid lahendusi.

Kristjan on lubanud näidata, kuidas vaid valgust muutes teeb ta ühest samast suupistevaagnast eri iseloomuga pildid, matkides loomulikku valgust, kasutamata muud stilistikat.

18.00 Ametliku osa lõpp. Küsimused - vastused.

Mis sisaldub hinnas?

*  pääse fotokoolitusele
*  kohv, tee, suupisted, lõunasöök, klaas veini või õlut
*  kuni -10% püsikliendisoodustus ostes e-poest 35mm.ee
*  -15% sooduskupong fotoprindiks elavadpildid.ee
*  -15% sooduskupong fototehnika rendiks operaatorkops.com
*  rentida stuudiot Direktori Kabinet 10% allahindlusega kolme kuu jooksul peale koolitust.
*  grupi suurus 12 inimest


my food photography

Kommentaare ei ole: