14. märts 2017

Parmesanikrõpsud

parmesanikrõpsud

Parmesanikrõpsude tegemiseks ei ole vaja muud, kui...parmesani. Olgem ausad, ma ise kasutan peamiselt Valio Forte erinevaid juuste, mis sisuliselt ongi ju parmesani juust, ehkki neid nõnda ei või nimetada, kuna Parmigino Reggiano on geograafilise tähisega kaitstud nimetus ning see laieneb ka tõlkesõnale "parmesan". See aga pole üldse postituse teema, lihtsalt suusoojaks.

Teen neid juustukrõpse päris sageli, kuna soolaka lisandina sobivad nad vägagi hästi nii salatite, suppide kui ka risotode peale maitset ja krõbedust andma ning muudavad toidu visuaalseltki ägedamaks.  Samahästi saad neid pakkuda ka veinikõrvasteks snäkkideks. Need krõpsud on ka hea võimalus ära kasutada kappi jäänud ja ehk juba kuivamagi kippuv parmesani juustu tükk. Riivi ära, tõsta plaadile kuhjakesed ja küpseta krõpsudeks!

Üldiseks orientiiriks on hea teada, et 50 g juustust saab 10-12 krõpsu

Valmistamine on lihtsamast lihtsam:

parmesanikrõpsud, tegemineRiivi juust. Tõsta supilusikaga küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile juustukuhjakesed, jättes umbes 7-sentimeetrised vahed. Küpseta 180 kraadi juures umbes 10 minutit. Juust sulab, valgub laiali ja tulemuseks on õhukesed pitsilised krõpsud. Tõsta õhukese pannilabida abil köögipaberile tahenema.

Soovi korral võib lisada juustule enne küpsetamist
-seesamiseemneid,
-mooniseemneid,
-musta pipart
-kuivatatud ürte. Näit. tüümiani, rosmariini.
Puista valitud lisand või maitseaine enne küpsetamist juustukuhjakestele.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Aitäh jagamast. Tegin kohe täne proovi ja õige hääd said!
maurus

Mari-Liis Ilover ütles ...

Rõõm kuulda, maurus!