21. märts 2017

Pehme marja"jäätis" kohupiimaga

kohupiima-marjamagustoit

Huvitava fenomenina tekitab lastes vaimustust iga magustoit, mis kuidagigi viitab jäätisele. Näiteks selle magustoidu näol on ju tegelikult tegu maailma kõige tuttavlikuma ja lihtsama marja-kohupiimakreemiga. Kuid õhin söömisel on palju suurem, kui lihtsalt kohupiimakreemi süües. Jäätiseks teeb ta asjaolu, et marjad on lisatud külmununa ja tulemuski on jäätisega täitsa sarnane, ehkki küll mitte nii rammus. Just valminuna on maius selline pehmemat sorti, justkui veidi sulanud jäätis. Soovi korral võib segu umbes pooleks sügavkülma pista või jäätisemasinas edasi külmutada. Meile aga meeldis ta just sellise pehme jäise magustoiduna - mõnusalt kreemjas ja värske.
On aeg hakata kriitilise pilguga üle vaatama ka sügavkülmariiuleid, sest ehkki eile alles algas kevad, pole ka värskete suvepäikese kasvanud marjade aeg polegi enam teab kui kaugel. Marjane jäätis on sügavkülmavarude ära kasutamiseks just sobiv variant. Marjadena võib kasutada loomulikult just seda, mis olemas ja meeldib. Pildil olevasse jäätisesse läksid vaarikad ja mustad sõstrad, mis lubab seda nimetada lausa kuningannalikuks magustoiduks. Soomlased teadupärast nimetavad just nõnda vaarika ja musta sõstra kooslust.

külmutatud marjadPehme marja"jäätis" kohupiimaga


150 g külmutatud vaarikaid
150 g külmutatud musti sõstraid
300 g kohupiimapastat
1 sl vanillisuhkrut
u 1,5 dl heledat suhkrusiirupit (doseeri maitse järgi)
kaunistamiseks röstitud mandlilaaste (soovi korral)

Vala jäätunud marjad köögikombaini ja purusta peenikeseks pudiks. Lisa kohupiim, vanillisuhkur ja suhkrusiirup. Surista ühtlaseks. Paku kohe. Kui soovid veidi tahkemat maiust, tõsta jäätis veel pooleks tunniks sügavkülma tahenema. 
kohupiima-marjamagustoit

Koostööpostitus D-kokaraamatuga

Kommentaare ei ole: