20. aprill 2017

Kirsi-šokolaadismuuti

kirsi-shokolaadi smuuti

Smuutiretsepte ei ole kunagi liiga palju! Vaatamata sellele, et tegelikult ju ühe hea smuuti tegemiseks otseseselt retsepti tarvis pole - uhad aga blenderisse kõik, mis tundub maitselt kokku sobivat, lisaks sorts meelepärast vedelikku ja saadki oma imetabast leiutist nautima hakata. Mõnikord on aga tarvis ideed, innustust, süsti, soovitust, ühesõnaga ahhaa! -emotsiooni, et näed, ka nii võiks proovida. Sestap ei väsigi ma aeg-ajalt jagamast oma lemmiksmuutide retsepte ja loodan, et ehk saab keegi idee katsetada midagi uut. Ma ise ennast väga suureks smuutijoojaks ei pea (eriti nähes, kuidas mõned inimesed smuutidest vaid toituvadki), mulle meeldib ikka väga toitu ka vanamoodsal moel närida. Aga hommikuti olen küll harjunud smuutisid suristama, sest sel moel saan lihtsalt ühes klaasis kätte kõik hea ja kasuliku, mida ma arvan, et mul päeva alustuseks tarvis. Peotäit spinatit ma hommikusöögiks niisama krõmpsutama ju ei hakkaks, aga smuuti sees saan paari lonksuga oma kehale portsu rohelist kinkida.

Kirsid ja šokolaad on teadagi taevas kokku pandud paar. Ja neid ei pea üheskoos sugugi vaid koogikeste kujul tarbima. Külmutatud kirssidest ja toorkakaost saab ka võrratult hea smuuti!  Kui toorkakaopulbrit ei ole, ajab maitse mõttes muidugi asja ära ka tavaline. Toorkakaos aga on antioksüdante ja vitamiine oluliselt rohkem. Põhjus lihtne: tema tootmisel (kakaovõi eemaldamisel kakaomassist) ei kasutata tavalise kakakopulbri tootmisele omast kõrget kuumust, milles kuumatundlikud kasulikud elemendid vähenevad või hoopistükkis hävivad. Kogu häädus on alles. Kirsid võib blenderisse puistata otse pakist, külmutatult - see smuuti on hästi mõnus just külmalt. Maca ei ole üldse kohustuslik koostisosa, aga mulle ta meeldib. Suurendab imuunsust ning annab tegutsemistahet ja jaksu stressirohkel ajal. Vähemasti on seda hea uskuda ja juba jaksadki rohkem!:)

Kirsi-šokolaadismuuti
u 450 ml

1,5 dl mandlipiima
peotäis (u 25 g) spinatit
100 g külmutatud kirsse (ei ole tarvis sulatada)
3 sl (toor)kakaopulbrit
1 tl kaneeli
1 banaan
2 sl (või maitse järgi) agaavi- või vahtrasiirupit või mett
1 sl maca pulbrit (soovi korral!)

Vala mandlipiim blenderisse. Lisa peotäis spinatilehti, külmutatud kirsid, kakaopulber, kaneel, banaan, magustaja ja maca pulber (kui seda kasutad). Valmista ühtlane smuuti. Naudi kohe.

Koostööpostitus Härmaviljaga

Kommentaare ei ole: